• Kameralne przedszkole prowadzone przez kadrę z pasją. Umożliwiamy dziecku wszechstronny rozwój oraz wspieramy jego spontaniczną i twórczą aktywność.
  • Zajęcia dla dzieci już od 3 roku życia! Matematykę trzeba polubić :) zabawa poprzez ruch jest świetnym pomysłem na poznanie matematyki.
  • 1
  • 2

Gabinet terapeutyczny

Diagnoza i terapia procesów przetwarzania sensorycznego (integracji sensorycznej):
- diagnoza: 4 spotkania, po opracowaniu diagnozy następuje omówienie jej z rodzicem dziecka,
- terapia: w zależności od potrzeb.

Diagnoza i terapia prowadzona jest zgodnie z wytycznymi zawartymi na stronie Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej- www.integracjasensoryczna.org.pl

Co to jest Integracja Sensoryczna? Prostym językiem:
Dziecko siedzi przy stoliku. Czyta książkę. Na stoliku ma kubek z sokiem. Narząd przedsionkowy pozwala dziecku utrzymać równowagę na krześle. Wzrok pozwala mu odczytać tekst w książce. Z kuchni docierają zapachy gotowanego obiadu i dźwięki zabaw młodszego rodzeństwa. Zmysł węchu i słuchu starają się ,usuwać, te sensoryczne zakłócenia aby można było się skupić na tekście. Kiedy dziecko sięga po kubek uruchamia zmysł wzroku (musi go zlokalizować), zmysł dotyku (musi dotknąć kubek - wyczuć jego fakturę, kształt i ciężar) i wykonać czynność przeniesienia go ze stolika do ust (uruchamia się czucie głębokie i ruch kinestyczny). Czynność ta wyglądająca z pozoru na łatwą wymaga zintegrowania wszystkich 7 zmysłów (wzrok, węch, słuch, równowaga, dotyk, smak, prioprocepcja). W przypadku prawidłowo zintegrowanych zmysłów czynność ta i wiele innych podobnych do niej wykonywanych jest automatycznie.
Co się dzieje gdy występują zaburzenia?
Zmysł równowagi - dziecko nie byłby w stanie usiedzieć spokojnie na krześle i się skupić
Zmysł wzroku - nie byłoby w stanie śledzić prawidłowo tekstu
Zmysł dotyku - mogłoby nie ocenić prawidłowo ciężaru kubka i wylać sok
Zmysł słuchu - otaczającego go dźwięki powodowałby utratę koncentracji i uwagi na wykonywanej czynności, zabawy młodszego rodzeństwa byłby za głośne
Zmysł czucia głębokiego (propriocepcja) - nie odczułoby czy trzyma ten kubek, czy kubek jest gorący
Zmysł węchu - zapachy mogłyby rozpraszać i wpływać na koncentrację i uwagę
Każdy zmysł jest bardzo ważny. Informacje pochodzące z poszczególnych zmysłów są przewodzone drogami czuciowymi do mózgu, gdzie następuje ich integracja a następni odpowiedź mózgu na sytuację. Dlatego ważne jest ich prawidłowe funkcjonowanie.

Kiedy powinniśmy się martwić?
kontakt new
fb   insta    twitter-logo 7

 

blogi

baner-zajecia-kadra


baner-zajecia-kadra-zew
filmy
strefa-rodzica
projekty

Nasza Galeria

Zobacz jak prowadzone są zajęcia!

Obejrzyj naszą galerię online!

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3