• Kameralne przedszkole prowadzone przez kadrę z pasją. Umożliwiamy dziecku wszechstronny rozwój oraz wspieramy jego spontaniczną i twórczą aktywność.
  • Zajęcia dla dzieci już od 3 roku życia! Matematykę trzeba polubić :) zabawa poprzez ruch jest świetnym pomysłem na poznanie matematyki.
  • 1
  • 2
trening-emocjonalnyKładziemy nacisk na wiedzę, na to aby dzieci chłonęły jak najwięcej od początku. Słuszne założenie, gdyż dzieci w pierwszych latach są jak najbardziej chłonne wszystkiego, co im dajemy. Jednakże jest jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie nauka o emocjach, o której często zapominamy. Im szybciej dzieci zaznajomimy z uczuciami, z rozpoznawaniem uczuć oraz wykorzystywaniem tej wiedzy w życiu codziennym, tym lepiej są wyposażone w umiejętności potrzebne do życia w grupie. W badaniach przeprowadzonych przez psychologów wynika jasno, że dzieci piątkowe niekoniecznie potrafią powtórzyć sukces szkolny w sukces zawodowy. Wynika to z braku odpowiednich umiejętności emocjonalnych takich jak: współpraca w grupie, empatia, pokojowe rozwiązywanie konfliktów, rozpoznawanie uczuć własnych i u innych. W jaki sposób pracujemy w Akademii aby wyposażyć dzieci w
odpowiednie umiejętności?
granicaGdzie jest granica??? To pytanie często sobie zadaję. Gdzie jest granica naszych działań, jako rodziców, która umożliwia wychować mądre, świadome dziecko, chętnie podejmujące inicjatywy? W którym momencie ich zachęcamy, czy też motywujemy, a w którym już jesteśmy despotami wobec dziecka? Kiedy powinniśmy zachęcać? Kiedy powinniśmy ich motywować? A kiedy pozwolić im pójść własną drogą? Już ponad 10 lat mam okazję obserwować dzieci, ich zachowania, a przede wszystkim to, jakimi ludźmi się stają i co na to wpływa. W swojej pracy uświadomiłam sobie, że tak naprawdę już w najmłodszych latach dziecko kształtuje umiejętności, które mogą wpłynąć na to, kim będą w przyszłości.
przygodyO tym, jak czasem drążąc historię okazuje się ona zupełnie inna niż na początkuPuszcza oczko

Przybiegł Natan, żeby powiedzieć, że Tosia uderzyła Kacpra i jego. W tle słychać było płacz Kacpra.
Ciocia Aga zawsze urządza wtedy rozmowę, żeby się dowiedzieć o co chodzi Uśmiech
I z rozmowy wynikło:
Tosia uderzyła Kacpra, bo Kacper uderzył ją.
Kacper uderzył Tosię, bo Tosia uderzyła Natana (Kacper stanął w obronie brata).
Tosia uderzyła Natana bo obawiała się, że Natan chce ją pocałować.
co-sieCo się przytrafiło cioci?? Czyli o tym jaki dzieci są genialne.
Kolejny dzień w akademii, poranek. Razem z mamą do przedszkola wchodzi Tomek. Mina niepewna, smutna, aż w końcu zamieniała się w podkówkę i Tomek się rozpłakał. Ciocia pobiegła szybko go uspokoić i zachęcić go do zabawy. Mama próbowała wytłumaczyć Tomkowi, że będzie się świetnie bawić, a ona niedługo po niego wróci. To nie pomogło - Tomuś wpadł w lekką histerię. Mama go zostawiła, a Tomek po chwili się uspokoił. Ze względu na trudny poranek, Ciocia bawiła się z Tomkiem cały dzień i bardzo się starała, aby czas jaki Tomek spędził tego dnia w przedszkolu przebiegł wesoło i beztrosko. Poranki Tomka zaczęły być podobne, często nie przychodził wesoły tylko smutny i wpadał w histerię. Ciocia jeszcze bardziej się starała. Chciała jakoś zrekompensować poranki Tomkowi i poświęcała mu cała swoją uwagę. Niektóre poranki były łagodne, a niektóre trudniejsze.
Z czasem okazało się, że Tomek przy innej cioci nie wpadał w histerię tylko spokojnie zostawał w przedszkolu. Okazało, także że histerie Tomka w 90% zdarzały się tylko przy jednej cioci.

2Matematyka......to trudne!!
- Moje dziecko umie liczyć do 100! Mówi z dumą ojciec 4 letniego syna.
- A moja córka umie liczyć do 1000!! Ripostuje mama 5 letniej dziewczynki.

Znacie to kochani rodzice?? Znacie, zapewne. Kiedy słyszę takiego wypowiedzi uderza mnie ta sama zawsze myśl – i co z tego. I co z tego, ze dziecko potrafi powtórzyć ciąg liczb od 1 do 10, 100,1000... Jeśli tak naprawdę nie potrafi wykorzystać tej umiejętności. Gdyby Ci rodzice powiedzieli, moje dziecko ma tak świetną pamięć, że w bardzo szybkim tempie nauczyło się liczyć, pogratulowałabym im. To jest fantastyczny fakt posiadania dobrej pamięci. To znaczy, że tym dzieciom bez trudu przychodzi zapamiętywanie różnych informacji. Rodzice powinni wtedy zadać sobie pytanie – w jaki sposób moje dziecko może wykorzystać tą umiejętność?

1O dzieciach, uczuciach i zachowaniach powstało wiele książek, materiałów. Dziś chciałabym poruszyć jeden z aspektów zachowań dzieci. W prostocie tkwi metoda. Wszystko zaczyna się od naśladownictwa. Małe dzieci uczą się poprzez naśladownictwo. Nawet my, dorosłe osoby uczymy się poprzez naśladownictwo. W powiedzeniu ,z kim się zadajesz, takim się stajesz, jest zawarte wiele prawdy na temat naszego codziennego życia. Skoro, my dorośli ludzie obserwujemy wszystkich dookoła i nieświadomie przyjmujemy zachowania oraz postawę najbliższych nam osób to dlaczego oczekujemy od dzieci bezwzględnego posłuszeństwa??

Już od najmłodszych lat dzieci powinny mieć dużą bazę doświadczeń, które umożliwią mu nie tylko polubienie matematyki ale także jej zrozumienie. Na zajęcia wprowadzany jest ruch, dużo zabaw logicznych oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania zależności.
 
 

Dobre przedszkole to takie, które umożliwia:

  • uczestnictwo rodzicom razem z dzieckiem w zajęciach organizowanych w przedszkolu, także na początku pobytu w przedszkolu
  • rozumie poczucie wstydu i intymności w momencie zaspokojenia potrzeb fizjologicznych dziecka, zwłaszcza w pierwszych tygodniach pobytu dziecka w przedszkolu,
  • zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie posiłków, dziecko samo decyduje co i ile je,
  • współpracuje z rodzicami na każdym polu działalności.
 

 

3Kochani ten tydzień był dla nas szalony ale My takie uwielbiamy :)

W poniedziałek odbył się kurs dzielnego ratownika

We wtorek mieliśmy dzień eksperymentowania więc zbudowaliśmy elektrownię z owoców (Twój Robot Konin uwielbiamy Was za te spotkania)

W czwartek wyruszyliśmy na pocztę, jaki będzie tego efekt - zobaczycie wkrótce a po powrocie odwiedził nas teatrzyk i znów mogliśmy zapoznać się z Przygodami Tomka Wszędobylskiego :)

Piątek spokojny dzień :) choć trudno przewidzieć co jeszcze może nas spotkać :) fantastycznego

kontakt new
fb   insta    twitter-logo 7

 

blogi

baner-zajecia-kadra


baner-zajecia-kadra-zew
filmy
strefa-rodzica
projekty

Nasza Galeria

Zobacz jak prowadzone są zajęcia!

Obejrzyj naszą galerię online!

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3